Co znamená v józa slovo power?

Powerjóga bývá v našich končinách spojena především se silovým cvičením jógových pozic - ásan. Můžeme jí klidně říkat silová jóga. Velice dobře uspokojí ty, kteří chtějí přirozený, funkční a zdravý jógový pohyb k budování tělesné síly. Pro mnoho lidí je přikvapující, jak je powerjóga fyzicky náročná. Je to druh fyzické síly, který můžete pomocí powerjógy rozvíjet. V rámci cvičení powerjógy souměrně rozvíjíte sílu a ohebnost svého těla. Na fyzické úrovni vám za to tělo časem poděkuje a bude se cítit skvěle. A právě díky tomuto cvičení můžete časem také objevit svou vnitřní sílu. A o to především jde.

Provádíte-li pomalý a soustředěný pohyb v souladu s řízeným dechem, pečujete o své vnitřní tělo. Mysl si odpočine a pak nastupuje transformační jógový proces. Pozornost obrácená při cvičení na tělo zaměstnává mysl, člověk se učí být si vědomý sebe sama, hlava se čistí a stává se klidnější. Vědci zjistili, že převážná část obsahu naší mysli je tvořena opakujícími se negativními myšlenkami a emocemi. Pravidelnou praxí jógy může dojít k rozpuštění těchto negativních energií a dojde ke zklidnění celého člověka. K tomu však potřebujete vnitřní sílu (power). Je to, jako by jste loupali cibuli. Postupně odlupujete jednotlivé vrstvy a propracováváte se časem dovnitř, sami k sobě. V jednotlivých vrstvách můžete narazit na různé věci, které je třeba zpracovat. A opět jsme u tolik potřebné vnitřní síly, setrvat na cestě tímto procesem a posunout se dále.

Svou vnitřní sílu časem využijete i v běžném životě. Pomůže vám lépe zvládat život jako takový a uvědomit si, co je opravdu v životě důležité. Slovo power tedy v širším významu znamená, s jakou silou, odhodlaností a vytrvalostí se na tuto cestu vydáte a jak svou vnitřní sílu v běžném životě využijete. Power - je přístupem a vyjádřením, jakou sílu pro tuto praxi máme.  Jóga transformuje a mění k lepšímu. Je to proces, mnohdy bolestivý, ale stojí za to. Ať už v lekcích powerjógy hledáte vynikající fyzické cvičení, nebo v sobě objevujete svou vnitřní sílu, obojí je v pořádku. Jóga vám ukáže cestu a pak už je to jen na vás :-) MF  

Copyright © 2023 martinfajka.cz | všeobecné obchodní podmínky | vytvořil: matodesign.cz

nahoru